Hoşgeldiniz!
GanyanAnaliz Türkiye'nin ilk YASAL 6'lı Tahmini Hizmeti Veren Özel Web Sitesidir.
Yasal, Güvenli ve Kaliteli Hizmet sadece GanyanAnaliz.Com'da
Destek Öneri ve şikayetleriniz bizim için önemlidir. Bizimle irtibata geçiniz.
GanyanAnaliz GooglePlay Mobil Uygulama

 Üye Girişi

Üye Ol Şifre Hatırlat

Zafer Petrol - Zonguldak

Hesap Makinası

Fiyat : 0.07 TL 0.05 TL

SONUÇ : 0.05 TL
  GÜNCEL HABERLER

2020 YILI GENEL HÜKÜM DEĞİŞİKLİKLERİ

Yayın tarihi 14 Aralık Cumartesi , 2019

 

2020 YILI GENEL HÜKÜM DEĞİŞİKLİKLERİ

 

1-   Jokey yamakları, kendi sınıflarına ait koşularda aşağıdaki tabloda belirtilen sıklet indirimlerinden yararlanırlar.(Madde-4/c)

 

Koşu Türü

Yamak 2 Biniciler

Yamak 1 Biniciler

Yamak 0 Biniciler

Y-3

1 kg

2 kg

4 kg

Y-2

 

1 kg

3 kg

Y-1

 

 

2 kg

 

2-  Hipodromlara göre ahır tahsis yaş limitleri kaldırılmıştır.(2019 Madde-15/m-E)

3-  G1 koşusu koşan atlar; (2 yaşlı İngiliz ve 3 yaşlı Arap tayları koşuları ile 3 yaşlı İngiliz taylarının E.T.D., D.T.D. ve Kısrak koşuları hariç) G1 koşusuna katıldıkları yıl içinde maiden, 2, 3, 4, 19 şartlı koşular ile 13, 14, 15 handikap koşularına katılamazlar.(Madde-4/ç)

 

4-  İki yaşlı İngiliz ve üç yaşlı Arap taylarının Maiden ve Şartlı 1 ile üç yaşlı İngiliz taylarının Şartlı 1 koşularında ve üç yaşlı İngiliz tayları ile dört yaşlı Arap atlarının kış sezonu maiden koşularında 15 den fazla tay deklare edildiğinde 20.maddede belirtilen at sayısı dikkate alınmadan bölünür.(Madde-6/ç)

 

5-  Handikap listeleri haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşamları o günkü son koşular bittikten sonra ilan edilir ve yürürlüğe girer. Bu liste bir sonraki yeni liste ilan edilene kadar bütün kayıtlar için geçerlidir. (Madde-7)

 

6-   Kiralık ve üzerinde haciz bulunan atlar ile muvafakatnamesinde “satış koşularına katılabilir” ibaresi bulunmayan ortaklı atlar satış koşularına deklare olamaz. (Madde-8/k)

 

7-  Tahsisi yapılan atın tahsisli olduğu ahıra getirilme süresi (sezon geçişleri hariç) tahsisin 7. Gününde sona erer.(Madde-15/k/C-6)

8-  Doping cezası bulunan atlara, cezalarının bitim tarihinden 30 gün öncesine kadar imkanlar dahilinde ahır tahsisi yapılabilir. Sezon dışı hipodromlarda bu süre aranmaz.(Madde-15/k/E)
 

9-  Uzun vadeli koşular ile orta vadeli uluslararası koşulara katılabilmek için ilk kaydın yapılması mecburidir. Ancak bu koşulara ait ilk kaydın veya taksitin yapılmaması durumunda, o koşunun birincilik ikramiyesinin %5’ine karşılık gelen tutar, kesin kayıt tarihinde yatırılarak koşuya kayıt hakkı kazanılır. (Kesin kayıt ücreti ayrıca yatırılır) .(Madde-17 ve 18/e)

 

(Duyuru maddelerinin numaralandırılmasında Genel Hükümlerin madde sıralaması göz önünde bulundurulmamış olup, ilgili Genel Hüküm maddeleri satır sonlarında belirtilmiştir.)

YAZARLARIMIZ


YASAL UYARI

At yarışı tüyo ve istatistik sitesidir. Sitede yer alan tüm yorum ve tahminler yorumcularımız tarafından istatistiki veriler baz alınarak hazırlanmıştır, kesinlik ifade etmez. 18 yaşından küçük olanların yasal olarak at yarışı oynamaları yasaktır.  Web sitesi tasarım ve yazılım emSistem.Net

© 2018 - 2021 Ganyananaliz.Com Tüm Hakları saklıdır.
ssl guvenlik ssl guvenlik ssl guvenlik