Hoşgeldiniz!
GanyanAnaliz Türkiye'nin ilk YASAL 6'lı Tahmini Hizmeti Veren Özel Web Sitesidir.
Yasal, Güvenli ve Kaliteli Hizmet sadece GanyanAnaliz.Com'da
Destek Öneri ve şikayetleriniz bizim için önemlidir. Bizimle irtibata geçiniz.
GanyanAnaliz GooglePlay Mobil Uygulama

 Üye Girişi

Üye Ol Şifre Hatırlat

Zafer Petrol - Zonguldak

Hesap Makinası

Fiyat : 0.08 TL 0.06 TL

SONUÇ : 0.06 TL
  GÜNCEL HABERLER

Velociraptor’u kaybettik

Yayın tarihi 14 Aralık Cumartesi , 2019

Yarış hayatı boyunca, özellikle kum pistte birçok Grup koşu galibiyetlerine ulaşıp, aygırlık kariyerinde de Grup koşu galibi yavrular veren başarılı aygır Velociraptor aramızdan ayrıldı.

Mrs. C. Linke tarafından yetiştirilen, Serdar Kemal Özçolak’ın sahibi olduğu 1996 doğumlu Velociraptor (Deploy – Carly-B / Commanche Run) sayısız başarılara imzasını attığı yarış kariyerine, 16 Mayıs 1999 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı koşuyla başladı.

Kariyerinde 11 Grup koşu galibiyeti

1999’da G3 Zühtü Erişen, G3 Vehbi Koç ve G3 Misis Koşuları, 2000 yılında G2 19 Mayıs Koşusu başta olmak üzere art arda 4 Grup koşu galibiyeti, 2001’de G2 Lara Koşusu ve 2002’de ise yine G2 19 Mayıs Koşusu’nun da aralarında bulunduğu 3 Grup koşudan galibiyetle ayrılan Velociraptor toplamda 11 Grup koşu galibiyetiyle kariyerini noktaladı.

Yarış hayatında 29 kez start alan ve çim pistte de Grup koşu plaseleri bulunan Velociraptor, 16 birincilik, 8 ikincilik, 3 üçüncülük ve 1 dördüncülük elde etti.
 

Aygırlık kariyeri

2003 yılında aygırlık kariyerine başlayan Velociraptor’un bugüne kadar koşan 135 yavrusundan 77’si, 3123 yarışta 306 galibiyet elde etti. Yavrularının kazancı yaklaşık 15 Milyon TL’ye yaklaşan Velociraptor’ın en başarılı temsilcileri arasında 2012 yılı G1 Ayasofya Koşusu galibi Serenara, 3 Grup koşu galibi Aydın Abi ile Grup koşu galipleri King Ugly, Miss Bebek, Velo Crown ve Listed koşu birinciliği bulunan Baba Abdullah yer almaktadır.

Aygırlığının yanı sıra kısrak babası olarak da pistlerde temsilcileri bulunan Velociraptor’un kızlarından Velo Breeze KV koşu galipleri Siverek Beyi ve Yağmurun Fısıltısı’nı; Snowdrop 2 KV koşu galibi Börte’yi; Karalinda ise KV galibi Rhythm of Colour’ı vermiştir.

Uzun yıllar kum pistte fırtına gibi esen başarılı safkan 23 yaşında aramızdan ayrıldı.

 

GÜLE GÜLE VELOCIRAPTOR

YAZARLARIMIZ


YASAL UYARI

At yarışı tüyo ve istatistik sitesidir. Sitede yer alan tüm yorum ve tahminler yorumcularımız tarafından istatistiki veriler baz alınarak hazırlanmıştır, kesinlik ifade etmez. 18 yaşından küçük olanların yasal olarak at yarışı oynamaları yasaktır.  Web sitesi tasarım ve yazılım emSistem.Net

© 2018 - 2021 Ganyananaliz.Com Tüm Hakları saklıdır.
ssl guvenlik ssl guvenlik ssl guvenlik