Hoşgeldiniz!
GanyanAnaliz Türkiye'nin ilk YASAL 6'lı Tahmini Hizmeti Veren Özel Web Sitesidir.
Yasal, Güvenli ve Kaliteli Hizmet sadece GanyanAnaliz.Com'da
Destek Öneri ve şikayetleriniz bizim için önemlidir. Bizimle irtibata geçiniz.
GanyanAnaliz GooglePlay Mobil Uygulama

 Üye Girişi

Üye Ol Şifre Hatırlat

Zafer Petrol - Zonguldak

Hesap Makinası

Fiyat : 0.08 TL 0.06 TL

SONUÇ : 0.06 TL
  GÜNCEL HABERLER

Vural C. Çakım Koşusu'nun galibi Blaze To Victory oldu

Yayın tarihi 23 Nisan Cuma , 2021

Vural C. Çakım Koşusu'nun galibi
Blaze To Victory oldu

2012 yılında aramızdan ayrılan Asli Üyemiz merhum Vural C. Çakım'ı andığımız KV-8 koşunun startı, Veliefendi Hipodromu'nda saat 18.30'da verildi.

İstanbul sezonunun 5. yarış gününde, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının boy gösterdiği bu koşu, 1500 metre mesafe sentetik pistte gerçekleştirildi.

Vural C. Çakım Koşusu'nda jokeyi Akın Sözen ile start alan, Enis Emre Gelgin sahibi ve yetiştiricisi olduğu Blaze To Victory (Victory Gallop - Lovely Blaze / Sri Pekan) 1.31.46'lık derecesiyle galibiyete uzandı. Refik Peri'nin antrene ettiği doru erkek tay, bugünkü başarılı performansıyla 6 koşuluk galibiyet hasretini sonlandırırken, toplamdaki ikinci birinciliğini almış oldu.

8 tayın katılım gösterdiği yarışta Special One (Kaneko - Arc En Ciel / Common Grounds) kendisine tabelanın ikinci basamağında yer bulurken, Ender Man (Scarface - Fi Fenomoni / Unaccounted For) üçüncü, Es Robero (Kaneko - Write To Me / Iffraaj) da dördüncü olarak pistten ayrıldı. Nitrox (Toruk Macto - White Lily / Shining Wolf) ise bu anlamlı mücadeleyi beşinci olarak noktalarken, koşuda farklar 1 Boy - 1/2 Boy - 5 Boy - 1 Boy şeklinde oluştu.
 

Vural C. Çakım

1931 yılında İstanbul’da doğan Vural Çakım, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı eğitimini, Paris Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı Ecole Dentaire de Paris’te tamamladı. 1957 yılında Chirurgien Dentiste’den mezun oldu. Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Institut de Medecine Dentaire’de paradontoloji dalında yüksek lisans yaptı. Askerlik görevinden sonra diş hekimi olarak iş hayatına devam eden Çakım, 1973 yılında at sahibi olarak başladığı atçılığa, 1978 yılında kurduğu harada yetiştiricilik yaparak devam etti. Aynı yıl Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Çakım, 1980 yılında sahibi olduğu Levano isimli kısrakla Gazi Koşusu’nu kazandı. Johny Guitar isimli safkan başta olmak üzere Klubnika, Mummys Love ve Fiorito isimli safkanlarıyla birçok kupalı koşu kazandı. 2012 yılında aramızdan ayrılan Vural Çakım’ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

YAZARLARIMIZ


YASAL UYARI

At yarışı tüyo ve istatistik sitesidir. Sitede yer alan tüm yorum ve tahminler yorumcularımız tarafından istatistiki veriler baz alınarak hazırlanmıştır, kesinlik ifade etmez. 18 yaşından küçük olanların yasal olarak at yarışı oynamaları yasaktır.  Web sitesi tasarım ve yazılım emSistem.Net

© 2018 - 2021 Ganyananaliz.Com Tüm Hakları saklıdır.
ssl guvenlik ssl guvenlik ssl guvenlik